Про користь щавлю — Диетическая кухня

Про користь щавлю

Молода зелена травичка — щавель — дуже смачна і є незмінним гостем на наших столах… у складі супів, борщів, салатів, соусів і маринадів. А ви знаєте, що щавель — дуже корисна рослина? Давайте розбиратися, чим же він такий корисний і що в ньому міститься…

До складу щавелю входять такі незамінні вітаміни, як C, В1, K, каротин і багато ефірних масел.
Крім того, в ньому у великій кількості містяться органічні кислоти — переважно: дубильна, щавлева, пирогалова, яблучна. А ще він наситить організм незамінними мінеральними речовинами: кальцієм, магнієм, залізом і фосфором! Для лікування або профілактики тих чи інших захворювань використовують всі частини рослини. Щавель застосовують при лікуванні авітамінозів, цинги, анемії.

Вітамін С, що міститься у щавлі, прискорює всмоктування заліза, що сприяє підвищенню гемоглобіну. При гастриті із зниженою кислотністю він стимулює вироблення шлункового соку, покращує травлення (але як у всьому — потрібно знати міру, бо щавель досить кислий!). Щавлевий сік в невеликих дозах може застосовуватися як жовчогінний засіб. Щавель покращує роботу печінки і утворення жовчі, покращує діяльність кишечника.

Джерело: http://esculapinfo.ru/