Страви з сиру: поради і рецепти

Смачний і при цьому дієтичний продукт, з якого можна готувати сотні страв. Сир корисний всім поколінням – від прабабусь до правнучок. У чому користь?

Крім легкозасвоюваного білка, молочного жиру і знаменитого кальцію, в сирі міститься також метіонін – незамінна амінокислота, яка попереджає захворювання печінки, а ще фосфор, залізо, магній і безліч вітамінів.
Сир необхідний для зростання і відновлення всіх тканин організму, особливо кісткової. Благотворно діє він на травлення, нервову і серцево-судинну системи, а також процеси кровотворення. Регулярне вживання в їжу сиру сприяє профілактиці атеросклерозу і порушень обміну речовин.

Для очищення організму раз на тиждень можна влаштовувати собі сирний розвантажувальний день, протягом якого слід їсти по 100-150 г сиру із сметаною 3-4 рази. До речі, більше 150 г сиру за раз з’їдати недоцільно, тому що це якраз та кількість білка, яку в змозі засвоїти наш організм.

У російському, українському, сербському і деяких інших слов’янських мовах слово «сир» спочатку означало як власне сир, так і сир. Тому досить довгий час все, що виготовлялося з сиру, називалося «сирним» (звідси – сирники, сирок, сиркова маса).

Be the first to comment on "Страви з сиру: поради і рецепти"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*