Що потрібно знати про курячі яйця

На що звертати увагу при покупці курячих яєць? Чим відрізняються дієтичні яйця? Скільки зберігаються яйця і як уникнути сальмонельозу? 9 відповідей на найпопулярніші питання про цей продукт.

Перший 7 днів яйце вважається дієтичним, потім воно переходить в розряд столового.
1. Як читати штамп на яйці?

Буква «д» або «с» означають відповідно – дієтичне або столове яйце. Перший знак на штампі позначає дату – число і місяць «народження» яйця, другий – категорію (а значить, його розмір).

2. Чим відрізняється дієтичне яйце від столового?

Дієтичне яйце (з червоним штампом) відрізняється від столового своєю свіжістю. Його повинно бути реалізовано протягом 7 діб з моменту появи на світ. Потім, через тиждень, яйце переходить в розряд столового. Якщо спочатку яйце приречене на довге життя, тривалу реалізацію і, можливо, зберігання при мінусовій температурі – штампік на нього наноситься синім чорнилом.

3. Скільки може зберігатися яйце?

Столове яйце може зберігатися при кімнатній температурі до 25 діб з моменту «народження» і до 90 днів – в холодильнику.

4. Яйця якої категорії кращі?

Категорія привласнюється яйцю залежно від його маси і звичайно вказується на штампі або упаковці.

Третя категорія – найдрібніші яйця (35–44,9 г).
Друга категорія – середні (45–54,9 г).
Перша категорія – крупні (55–64,9 г).
Добірні (позначаються буквою «о») – найбільші (65–74,9 г).

До речі, в кулінарних рецептах за одне яйце приймають екземпляр вагою 40 г, тобто яйце третьої категорії.

5. Білі або темні?

Фахівці не мають із цього приводу розбіжностей: колір яєць всього лише дань породі курки. Це чисто естетичний момент, який ніяк не відбивається на якості продукту.

6. Що таке «збагачені яйця»?

У магазинах все частіше з’являються «розумні» яйця з йодом, «фітнес»- яйця з селеном, «вітамінні» яйця. Збагачення яєць різними мікроелементами відбувається за рахунок  додавання відповідних препаратів в корм куркам-несучкам. Корисний такий продукт для вас чи ні, питання індивідуальне – якщо ви не знаєте рівень йоду в своєму організмі, краще не варто експериментувати з яйцями, збагаченими цим елементом.

7. Що означає вказівка «органічні» на упаковці яєць?

За кордоном появу цього слова на упаковці продукту строго регламентовано. Означає воно, що це яйця від курей, що мають можливість вільного вигулу на природних полях під сонцем, яких годують виключно природними кормами, багатими хлорофілом, а взимку – морськими водоростями. У нас же, хоч і прийнято ухвалу про санітарно-гігієнічні вимоги до органічних продуктів (влітку 2008 року), перевірка на відповідність заявленим нормам поки не проводиться.

Залишається тільки виразити подяку тим виробникам, які самі відправляють свою продукцію на добровільні лабораторні дослідження. Загалом, уважніше читайте написи на упаковці.

8. Як убезпечити себе від сальмонельозу?

Не можна вживати в їжу яйця, що тріснули.
Перед вживанням яйце слід вимити з милом або содою (присохлий послід зовсім не           ознака «органічного» яйця, швидше слідство поганої гігієни на птахофабриці).
Завжди мийте руки з милом, якщо торкалися до яєць.
Не вживайте в їжу сирі яйця і не вводіть їх в страви.
Варити яйця рекомендується не менше 10 хвилин.

9. Які умови зберігання яєць?

Яйця зберігають в холодному місці окремо від сильнопахнущих продуктів і подалі від сирого м’яса. Оптимальна температура – 0–5°С. Щоб захистити їх від сторонніх запахів, використовуйте герметичний лоток. Експерти радять зберігати яйця гострим кінцем вниз – інакше жовток, розташований в повітряній камері яйця, швидше почне висихати.

Be the first to comment on "Що потрібно знати про курячі яйця"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*