Яку рибу безпечно їсти — Диетическая кухня

Яку рибу безпечно їсти

Як відомо, фахівці з правильного харчування радять вживати в їжу рибу і морепродукти хоч би двічі в тиждень. Як при цьому уникнути токсинів, які можуть міститися в цих продуктах?
Не всі дари моря однаково корисні, деякі можуть містити небезпечні речовини – токсини групи PCBs (поліхлоровані біфеніли) і ртуть.
Риба і морепродукти здатні принести нашому організму величезну користь – адже це високоякісний білок, знамениті омега-3 жирні кислоти, які знижують рівень поганого холестерину і сприяють нормальній роботі серцево-судинної системи. Крім того, для даних продуктів характерний низький рівень насичених жирів.

Проте не всі дари моря однаково корисні, деякі можуть містити небезпечні речовини – токсини групи PCBs (поліхлоровані біфеніли) і ртуть, які негативно впливають на організм дорослого і можуть передаватися немовляті через материнське молоко. Річ в тому, що риба, мешкаючи в брудній воді, як губка, вбирає різні хімікати, а ті в результаті опиняються в нашому шлунку.

Токсини PCBs (поліхлоровані біфеніли) визнані ендокринними руйнівниками, що впливають на рівень гормонів і навіть здатними змінювати стать (!).

Так, учені Роттердамського університету провели дослідження, в результаті якого з’ясували, що хлопчики, чиї матері були схильні до дії PCBs, в дитинстві віддавали перевагу над машинками лялькам. Зараз токсини PCBs відносяться до заборонених речовин, проте вони ще широко використовуються в харчовій промисловості.

На щастя, не все так погано: вибрати безпечну рибу і уникнути ризику – досить легко.