Яку рибу їсти безпечно — Диетическая кухня

Яку рибу їсти безпечно

Яку рибу їсти безпечно 1. Чим дрібніше – тим краще

«Кращий спосіб уникнути забрудненої риби – подивитися на її розмір, – говорить Тім Фіцджералд, фахівець Фонду захисту навколишнього середовища. – Вибирайте екземпляри подрібніше і помолодше. Шкідливі речовини з атмосфери потрапляють в океан. В результаті крупні морські хижаки, такі як акула, марлін, морський окунь протягом довгого життя встигають накопичити в організмі досить багато токсинів».
2. Варіюйте рибне меню

Готуючи рибні страви мінімум двічі в тиждень, уникайте одноманітності. Наприклад, якщо вам подобається тунець – приготуйте його в перший рибний день. Це – велика риба, і вона в групі ризику (див. пункт 1). А на другий рибний день виберіть щось подрібніше і безпечніше – скажімо, креветки.

Незалежно від того, яку рибу ви звикли їсти, не відмовляйтеся від неї через страх принести шкоду своєму організму. «Рибні страви – один з найкращих способів харчуватися на догоду нашому серцю», – говорить Даріуш Мозаффарьян, співзасновник Програми досліджень в області профілактики серцево-судинних захворювань в Гарвардській Школі охорони здоров’я.

Учені встановили, що омега-3 жири, що у великій кількості містяться у всіх без виключення дарах морях, надають величезну користь нашому серцю, знижуючи рівень ліпідів в крові, зменшуючи відкладення, холестеринів, на стінках судин і запобігаючи високому тиску.