Як вибирати сир? — Диетическая кухня

Як вибирати сир?

Як вибирати сир?Щоб впевнитися в свіжості сиру, обов’язково пробуємо його на смак

Крім легкозасвоюваного білка, молочного жиру і знаменитого кальцію, в сирі містяться фосфор, залізо, магній і безліч вітамінів. Сир необхідний для росту і відновлення всіх тканин організму, особливо кісткової. Благотворно діє він на травлення, нервову і серцево-судинну системи, а також процеси кровотворення. Регулярне вживання в їжу сиру сприяє профілактиці атеросклерозу і порушень обміну речовин.

Найкращий сир – зрозуміло, сільський бабусин. Якщо ж можливості щотижневих виїздів за місто у вас немає, варто знайти свою «бабусю» на ринку і купувати сир у неї. Як же визначити якісний натуральний продукт?

Перше – приємний, білий з легким кремовим відтінком колір. Друге – запах, не менш приємний, злегка кислуватий. Щоб впевнитися в свіжості сиру, обов’язково пробуємо його на смак. Хороший сир не буває кислим, ніякого варива і цукру не вимагає, він солодкий сам по собі. Сир повинен бути жирним, ніжно-маслянистим і однорідним.

Якщо сир грудкуватий, зернистий або розсипчастий – це означає, що з нього вичавили всю сироватку. Він легше, довше не псується і при покупці за об’ємом його вийде більше. Проте такий сир сухуватий і не дуже смачний, а крім того, від цих грудок буде дуже складно позбавитися в процесі кулінарної обробки.