Як вибирати яйця? — Диетическая кухня

Як вибирати яйця?

Повноцінний тваринний білок, що міститься в яйці, дуже легко засвоюється.

По своїй живильній цінності яйця можуть конкурувати з м’ясом і молоком (1 яйце замінить 40 г м’яса або стакан молока), при цьому у яйця є перевага! Повноцінний тваринний білок, що міститься в яйці, дуже легко засвоюється. Не дарма цей дієтичний продукт рекомендується частіше їсти дітям і ослабленим людям. Курячі і перепелині яйця — ідеальний продукт для сніданку.

Проте маса негативної інформації про низькосортні корми, щоденні антибіотики та ін. не спонукає до покупки яєць в магазині. Хочеться справжнього домашнього яєчка, знесеного щасливою курочкою, що гуляє на волі і клює свіжу травичку. А значить, наш шлях в село, до чергової «бабусі», або на приватну ферму.

Сільські яйця можна знайти і на ринку. Як же визначити їх свіжість?

Спершу уважно подивіться на яйця. Домашні яйця не можуть бути «як на підбір», що властиво магазинним. Вони повинні не значно, але відрізнятися за кольором і розміром. При цьому колір шкаралупи – білий або бежевий – ніяк не впливає на живильну цінність і смакові якості продукту. Показник свіжості — матова шкаралупа, а ось глянсові яйця краще не брати. Спробуйте «зважити» яйце в руці: важке як камінчик – означає свіжіше, легке – старе (з часом яйце усихає).