Шашлик — Диетическая кухня

Шашлик

ШашликЩо може бути простіше, смачніше і мудріше, ніж м’ясо, приготоване на вугіллі в компанії з сухим вином!

А у кого немає дачі, ті просто відправляються на природу, але не для того, щоб дихати свіжим повітрям, а для того, щоб палити штучне вугілля в одноразових мангалах і смажити шашлик.
Що може бути простіше, смачніше і мудріше, ніж м’ясо, приготоване на вугіллі в компанії з сухим вином!

Про Шашлик.

Це окрема пісня кулінарних комьюніті, коли кожен учасник впевнений, що тільки він один-єдиний, хто «уміє правильно». У кожного є свій секрет.

Свинина або баранина, риба або курка. Маринувати в оцті (яблучному або виноградному), в гірчиці, у вині (червоному або білому), в лимонному або томатному соку, в кефірі або в майонезі, в гірчиці або в соєвому соусі або просто в мінеральній воді. Чи додавати в маринад цибулю або помідори, сіль або цукор…

Насправді, базовим варіантом маринаду може бути будь-яка кислота, ось тільки майонезу в цій якості краще уникати (виходить надмірно жирно, плюс на смаженому м’ясі утворюється яєчний нагар, тому що майонез – це холодний соус і при нагріванні він розшаровується на складові). Достатньо просто оцту і приправ. І краще брати, звичайно, не «готовий шашлик» в пластиковому відерку, а витратити чверть години на оброблення цілісного шматка м’яса і заправку його по власному смаку.

Крім самого традиційного шашлику – зі свинячої шийки, який при використанні правильного маринаду і достатній витримці готується на вугіллі 5–7 хвилин, чудово виходить і баранина. Можна навіть на кісточці (реброва частина), тільки ось її краще готувати не наколюючи на шампури, а викладаючи на грати. Схожим чином готуються і курячі крила, зажарені, хрусткі, в обсипанні з гострої паприки. Як гарнір свою роль прекрасно виконають овочі, також запечені на гратах – болгарський перець, томати, цукіні або баклажани, що, до обвуглювання верхньої тонкої шкірки, зберегли сік і пружність.

Шашлик це, безумовно, головна страва заміських посиденьок, але не єдина прикмета наступаючого літа.

Другою скрипкою виступає свіжа не парникова зелень – від простих позасезонних кропу з петрушкою, до ніжної молодої черемші і раннього щавлю. А є ще молодий часник нового урожаю в перламутрових ніжних плівках та пружна різка редиска… Ти хрустиш цією редискою і відчуваєш – скоро, скоро наступить літо!