Шампанське: кращі новорічні коктейлі — Диетическая кухня

Шампанське: кращі новорічні коктейлі

Кір РояльФранцузька класика: «Кір Рояль»

Запитайте будь-яку людину, який напій він вважає самим новорічним, — і в 99% випадків ви почуєте у відповідь одне і те ж: «Зрозуміло, шампанське!». Дійсно, шампанське — а правильніше сказати, ігристе вино, — у всьому світі відкривають і п’ють в святковій обстановці.
Власне «Шампанське» — це ігристе вино географічного найменування, вироблене у французькому регіоні Шампань методом вторинного бродіння в пляшці. Строгі вимоги міжнародного закону захисту продуктів географічного найменування забороняють називати шампанським вино, виготовлене по аналогічному методу в іншому регіоні, хоча в побуті, зрозуміло, цим правилом можна нехтувати: в першу чергу воно розповсюджується на виробників і продавців.

Та чи варто обмежувати святкове алкогольне меню одним лише шампанським?  Як альтернатива ми пропонуємо рецепт коктейлю на основі шампанського. Тепер гості навряд чи засумніваються у вашій винахідливості.

Кір Рояль

Різновид класичного коктейля, винайденого в Бургундії і названого на честь героя Опору, священика Фелікса Кіра, післявоєнного мера Діжона, де виготовляють смородиновий лікер Cassis de Dijon. Легенда про походження коктейля «Кір» свідчить, що коктейль в його нинішньому вигляді був винайдений, коли запаси червоних бургундських вин в краю були конфісковані німецькою армією під час війни: щоб утамувати тугу по улюбленому червоному вину, місцеві жителі почали додавати в біле смородиновий лікер.

Рецепт:
Шампанське «Брют» — 130 мл
Смородиновий лікер — 20 мл
Змішати і подати в келиху для шампанського.