Суп в хлібному горщику — Диетическая кухня

Суп в хлібному горщику

Суп в хлібному горщикуОригінальна подача густих супів.

Для ще більшого враження можна коровай хліба випекти самим: хліб виліпити у вигляді горщика — з ручками і кришкою з пімпочкою. Хлібний горщик потрібен не тільки для естетики, — він дуже добре зберігає тепло і суп довго залишається гарячим.
Найбільш популярні супи для подачі в хлібі — борщ, суп-гуляш, цибульний суп (тільки його потрібно робити погустіше — з двома-трьома шарами сирних грінок), грибний суп, різні види супів-пюре.

З короваю зрізати верх — кришку. Вийняти м’якоть, щоб залишилися стінки товщиною 1~1,5.
При необхідності хлібний горщик підготувати до подачі.

Варіанти підготовки хлібних горщиків

1. Якщо горщик робиться з хліба з щільною м’якоттю і товстою кіркою — житнього, пшеничного або випеченого самостійно, то підготовки не вимагається.

2. Якщо хліб дуже свіжий, то після виймання м’якишу коровай зовні обернути фольгою, залишаючи не закритою внутрішню порожнину, і поставити в розігріту до max температури духовку на 4~5 хвилин до легкого підсихання внутрішньої поверхні стінок горщика.

3. Якщо хліб дуже рихлий і пористий, тобто вбирання рідини буде дуже інтенсивним, підсушити внутрішню поверхню горщика як описано в п.2. Потім добре розбовтати яйце, вилити його в горщик і пензликом розмазати по внутрішніх стінках. Знову поставити в духовку до затвердіння яєчного покриття.

Налити суп, прикрити зрізаною кришкою, поставити на тарілку і відразу ж подати на стіл.

Їсти такий суп можна декількома способами.

1. З’їсти тільки суп, залишивши горщик не рушеним.
2. У міру пониження рівня супу в горщику відламувати краї і з’їдати їх.
3. Під час зачерпування супу зіскоблювати із стінок м’якиш, що відмокнув. При цьому способі є небезпека проколупнути в горщику дірку.