Салат «Олів’є»: 4 незвичайних рецепти — Диетическая кухня

Салат «Олів’є»: 4 незвичайних рецепти

Салат «Олів'є»: 4 незвичайних рецептиВаріант перший: історичний

Самий новорічний зі всіх новорічних, найпопулярніший зі всіх популярних, самий часто критикований і самий обожнений салат — зрозуміло, все це про нього, про «Олів’є»!
Історичний рецепт олів’є

Найголовніший салат, в який прийнято падати обличчям на новорічному гулянні, з’явився на світ в другій половині XIX століття. Відбулося це не у Франції, як помилково вважають деякі, беручи до уваги по-французьки звучну назву, а в Москві. Втім, кухар по прізвищу Олів’є дійсно був французом: мосьє Люсьєн Олів’є тримав один з найпопулярніших московських ресторанів, «Ермітаж». Коронною стравою шефа був майонез «Провансаль»: з ним він і подавав закуски в «Ермітажі».

Особливою гордістю Олів’є була «Тарілка з дичиною під майонезом»: на великому блюді розміщалось філе рябчиків, куріпок, варені ракові шийки, скибочки язика — все було красиво розкладено окремо і прикрашено невеликою кількістю соусу і скибочками вареного яйця.

Проте крім аристократів в ресторан до Олів’є часто заходили і молоді купці: куди менш педантично підходячи до вишуканих страв, вони  просто змішували весь вміст тарілки і поглинали цю масу з великим апетитом. Відмітивши це, кухар запропонував своїм гостям закуску саме у такому вигляді — так на світ з’явився салат «Олів’є».

Щоб приготувати його так, як це колись робив шеф «Ермітажу», візьмемо філе одного смаженого рябчика і нарізуватимемо скибочками; додамо 3 відварних картоплини, нарізаних кубиками. Так само, кубиками, нарізуватимемо свіжий огірок. Додамо його в салат разом з 1 ч. л. каперсів і п’ятьма подрібненими оливками і рясно заправимо суміш соусом «Провансаль» (у наші дні його цілком можна замінити готовим майонезом). Викладемо горою на тарілку і прикрасимо відварними раковими шийками і листям салату латук.