Шоколадні трюфелі — Диетическая кухня

Шоколадні трюфелі

Шоколадні трюфеліЛукаві французи уміють звести десерт в ранг божества, обкутати його цікавою легендою і завісою таємничості. Саме так ці легендарні коханці поступили з шоколадним трюфелем.
Шоколадні трюфелі – французький десерт для цікавого чоловіка. Дізнайтеся, чи в курсі він, що з однойменним грибом ці цукерки ріднить лише схожий зовнішній вигляд. Тепер, коли супутник життя дізнався правду, прийшов час повідати йому справжню історію цього французького десерту.

Згідно з легендою, вперше шоколадні трюфелі були приготовані в кінці XIX століття у французькому містечку Шамбері, розташованому в південних Альпах. Напередодні Нового року кондитер на ім’я Луї Дюфур виявив катастрофічний брак какао і вирішив компенсувати його тим, що було під рукою, – вершками і ароматною ваніллю. Так вийшов ганаш – основа шоколадних трюфелів. Така історія може не тільки збудити живий інтерес до, здавалося б, звичайної цукерки, але і спонукати вас відправитися в романтичну подорож по місцях, «трюфелів» Франції.

РЕЦЕПТ: Шоколадні трюфелі

У важку каструлю вилийте 300 мл жирних вершків, додайте розрізаний навпіл стручок ванілі, доведіть до кипіння і зніміть з вогню. Видаліть ванільний стручок. Поки вершки остигають, за допомогою водяної лазні розтопіть 250 г гіркого шоколаду. З’єднайте шоколад з вершками, як слід перемішайте і відправте до холодильника на 2–3 години.

Як тільки шоколадна маса захолоне і стане щільною, починайте ліпити кульки: на одну цукерку знадобиться 1 ст. л. ганешу. Готові цукерки викладіть на велике блюдо, застелене папером для випікання, і знову відправте до холодильника, цього разу на годину.

Розтопіть на водяній лазні ще 200 г шоколаду, зніміть з вогню. За допомогою щипців буквально на секунду занурте кожну шоколадну кульку в розтоплений шоколад і відразу ж обваляйте в пухнастому какао-порошку. Шоколад повинен бути дуже теплим і рідким, але не розжареним. Готові цукерки відправте до холодильника ще на півгодини.

Як і більшість французьких рецептів, шоколадний трюфель навряд чи можна включити в список дієтичних десертів, які не нашкодять вашій фігурі. Зате шоколадний трюфель сприятливо вплине на романтичні відносини.