Багато туристів залишаються в переконанні, що їжа в Індії існує в двох варіантах: дуже гостра і дуже солодка. Залучені приємним запахом, вони спокушаються невідомим блюдом, яке продається прямо на вулиці з лотка або з тандура. Цього робити не варто. І не тільки тому, що така їжа рідко відповідає санітарним нормам в будь-якому місті світу (і особливо в Індії), а тому, що смаку ви, швидше за все, просто не відчуєте. Приголомшені гостротою, ваші рецептори впадуть у кому, і доведеться заливати палаючі нутрощі літрами води. Тут так їдять.

Якщо будете зовсім вмирати з голоду, а іншої їжі поблизу не виявиться — як мінімум, скажіть торговцю їжею два слова: «Но спайс!» Повторюйте доти, поки не переконаєтеся, що він вас зрозумів. Зовсім без спецій, звичайно, не обійдеться, однак у вас буде шанс уникнути хоча б деякої їх кількості, і це трохи полегшить вашу долю.

Поступово ви навчитеся відрізняти «пожежонебезпечну» їжу від прісних коржів і нешкідливих смажених бананів, які подають в бананових ж листі.

Після декількох не самих вдалих дослідів мені вдалося знайти свій оптимальний варіант прожитку в Індії — тхалі. Ця універсальна індійська їжа не має рецепту приготування і певних інгредієнтів. Це не стільки страва, скільки метод. На велику тарілку кладеться коржик чапаті або рис, навколо ставляться кілька чашок з різною рідкоюї їжею, в яку макають чапаті або рис. Рідким зазвичай буває гострий соус з чилі, щось на зразок обсмажених томатів, іноді йогурт. За своєю суттю тхалі нескінченне: якщо ви доїли корж — вам принесуть ще один, гарячий, спустошите одну з піал — принесуть наступну, і все це — за символічні гроші. Тхалі — мабуть, найдешевше задоволення в Індії. Головне — вибрати з приправ ту, яка не випалить вам горло відразу і не відіб’є апетит.

В одній з чашок, розставлених навколо коржа, неодмінно буде суп дав (іноді його називають дхал). Це одна з найулюбленіших індійцями страв, її подають і в висококласному ресторані, і у вуличній забігайлівці. Дав роблять з гороху, сої, бобів і квасолі, але частіше це сочевичний супчик. Дуже гострий і дуже смачний.

от admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *