Надмірне вживання суші, приготованих з використанням норі (листя морських водоростей), може чинити шкідливий вплив на щитовидну залозу, стверджують лікарі з Асоціації дієтологів Австралії.

Справа в тому, що у водоростях, які традиційно використовуються при виготовленні суші, міститься дуже багато йоду. Один рол може містити до 92 мкг йоду, в той час як рекомендована добова доза для дорослої людини становить лише 150 мкг.

Таким чином, не перевищуючи норму споживання йоду можна з’їдати не більше двох ролів на день, пише generationsindentistry.net. Асоціація відзначає, що в Австралії, де суші останнім часом стали дуже популярною стравою, 850 тисяч осіб страждають гіпертиреозом і щорічно з’являється понад 40 тисяч нових випадків захворювання.

Сировина для приготування суші проходить суворий контроль якості і безпеки, в тому числі і ветеринарний. Однак не варто забувати, що, як і будь-яка страва, яку готують із сирих або піддаються незначною термообробці продуктів, суші — продукт швидко псується, і при зберіганні можуть стати живильним середовищем для розвитку небезпечних бактерій.

Вживання суші, які зберігалися дуже довго або неправильно може викликати багато шлунково-кишкових захворювань. Тому не варто зберігати суші довше декількох годин, а найбезпечніше — з’їсти їх відразу після приготування.

Новина російською мовою тут.

Дата публикации: 15.11.13

от admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *