Дієтолог Джулі Аптон: риба сприяє покращенню якості та тривалості сну
Американські лікарі та дієтологи назвали сприятливі наслідки вживання риби двічі на тиждень. Їхні слова наводить Eat This, Not That!
«Риба – це безумовно суперфуд. Тобто звичайна їжа з незвичайними перевагами», — зазначила лікар-дієтолог та автор кількох книг про здорове харчування Джексон Блетнер. За її словами, ця група продуктів багата на кислоти омега-3, які вкрай корисні для мозку: вони допомагають його клітинам боротися з віковими змінами, забрудненням повітря та іншими несприятливими факторами. «Кожного разу, коли я їм рибу, я уявляю, як мій мозок стає більшим і сильнішим», — зізналася Блетнер.
Лікар-дієтолог Джулі Аптон додала, що вживання в їжу жирної риби – лосося, сардин, форелі та довгоперого тунця – вкрай важливе для профілактики хвороб серця. Вона порадила включати її до раціону двічі на тиждень, щоб знизити ризик інсульту та інфаркту. Також, за її словами, риба сприяє покращенню якості та тривалості сну.
Аптон додала, що, якщо смак риби неприємний людині або вона не може собі її дозволити, можна приймати омега-3-кислоти (докозагексаєнову та ейкозапентаєнову) у таблетках, проте перед цим треба обов’язково проконсультуватися з терапевтом.
Колега Аптон, Кетрін Брукінг підкреслила, що включення до раціону риби допомагає впоратися з депресією. Так, у місцях, де люди їдять багато риби, наприклад, в Японії, Гонконгу і на Тайвані, набагато менше людей, які страждають від цього психічного розладу.
Лікар-ревматолог Сара Тедеші зазначила, що риба допомагає у боротьбі із симптомами артриту. За її словами, пацієнти, які двічі на тиждень включають рибні страви до раціону, менше скаржаться на біль та запалення.