Картопляне пюре чинить таку ж дію, як і вуглеводний гель, який спортсмени вживають для підтримки глюкози в крові і підвищення працездатності. До такого висновку прийшли вчені з американського Університету штату Іллінойс, повідомляється на сайті навчального закладу.

«Картопля є багатообіцяючою альтернативою для спортсменів, тому що вона є економічно вигідним, багатим поживними речовинами і цілісним джерелом вуглеводів», – заявили фахівці.

В експерименті брали участь 12 осіб, які за тиждень проїжджали на велосипеді приблизно 165 миль (267 кілометрів). Їх випадковим чином поділили на три групи. Учасники однієї з них під час тренування брали тільки воду, другі – вуглеводний гель, а треті – картопляне пюре. Протягом експерименту вчені вимірювали рівень глюкози в крові учасників, температуру тіла, інтенсивність вправ, спорожнення шлунка і шлунково-кишкові симптоми.

Дослідження показало, продуктивність велосипедистів, які вживали вуглеводні гелі, і спортсменів, які отримували вуглеводи через картопляне пюре, виявилася значно вища від продуктивності учасників експерименту, які приймали тільки воду.

от admin