Вчені Університету Кастилія-Ла-Манча в Іспанії розкрили, що пропуск сніданку становить небезпеку для психічного здоров’я у дітей та молодих людей. Про це повідомляє прес-реліз на MedicalXpress.

У дослідженні взяли участь 3772 мешканці Іспанії віком 4-14 років, чиї батьки чи опікуни заповнювали анкети, де вказували харчові звички, а також такі психосоціальні показники, як самооцінка, настрій та тривожність.

Фахівці виявили, що сніданок далеко від будинку майже так само шкідливий, як і повна відсутність їди. Автори припускають, що це може бути пов’язано з тим, що їжа поза домом часто менш поживна, ніж їжа, приготовлена ​​вдома. Кава, молоко, чай, шоколад, какао, йогурт, хліб, тости, пластівці та випічка виявилися пов’язані з меншою ймовірністю виникнення поведінкових проблем. Навпаки, яйця, сир та шинка були пов’язані з вищим ризиком психосоціальних порушень.

Зазначається, що сімейна підтримка, яку діти можуть отримати під час домашнього сніданку, також може відігравати роль у перевагах, що спостерігаються. Автори наголошують на необхідності подальших досліджень для розуміння причинно-наслідкових зв’язків, що лежать в основі отриманих результатів.

от admin