Тяга до їжі може виникати через емоційні потреби та інші тригери, яким підкоряється наше тіло. Видання Times of India розкрило п’ять способів впоратися з непереборним бажанням з’їсти щось смачне та висококалорійне.

Багато людей починають їсти, коли вони надто щасливі чи навпаки, коли їм сумно та нудно. Причиною цього є нездорові стосунки з їжею та власними почуттями. Таку потяг до їжі можна стримати, якщо зрозуміти, що стало тригером, щоразу, коли з’являється потяг, і знаходити альтернативні шляхи покращити настрій або винагородити себе чимось іншим замість висококалорійної смачної їжі.

Друга рекомендація – дати собі час на вибір. Щоразу, коли хочеться чогось шкідливого, варто зупинитися і замислитися, чи можна з’їсти щось інше, через що не мучитиме почуття провини. Потрібно дати собі час заспокоїтися і подумати, і тоді, ймовірно, вдасться з’їсти жменю родзинок замість плитки шоколаду.

Візажистка розкрила способи уповільнити старіння шкіри

Іноді потяг до певної їжі – це сигнал від організму про нестачу будь-яких елементів для здоров’я. Коли раптово захочеться з’їсти пончик з джемом, можливо організм таким чином намагається заповнити потребу в цукрі. У разі нестачі заліза люди можуть відчувати потяг до насичених залізом продуктів, таких як яловичина, а в крайніх випадках навіть до неїстівних субстанцій, таких як бруд і крейда.

Хронічний стрес може впливати на рівень гормонів, які відповідають за контроль за апетитом. Щоб упоратися з цією проблемою, потрібно скористатися альтернативними способами боротьби зі стресом: сходити погуляти, послухати музику, поговорити з колегою чи другом чи спланувати розвагу на вечір.

Крім того, важливо висипатись. Багато людей успішно справляються з потягом до їжі протягом дня, але накидаються на неї перед сном. Це може бути пов’язане з поганою якістю сну. Бажано рано лягати спати і прокидатися одночасно. Крім того, потрібно уникати сидіння за комп’ютером перед сном, і не їсти щонайменше за дві години до відходу до сну.

Раніше лікар-ендокринолог, кандидат медичних наук Зухра Павлова порекомендувала шанувальникам шкідливої ​​їжі пити більше води. Це допоможе приборкати тягу до солодкого та жирного.

от admin