Головний секрет кавказької кухні — Диетическая кухня

Головний секрет кавказької кухні

Головний секрет кавказької кухніРозгадка кавказького довголіття

Соус Ткемалі «Ніжний»

У всі часи Кавказ вабив до себе мандрівників з різних куточків світу. Масивні гірські хребти, приголомшливі пейзажі… Географія Кавказу дивовижна і неповторювана. Проте не тільки чудова природа примушує людей повертатися сюди знову і знову. Це місце знамените своєю національною кухнею. І якщо краса природи поступово зітреться з вашої пам’яті, то смак багатьох страв ви не забудете ніколи.

Особливе місце в кавказькій кухні займають соуси і приправи. Завдяки різноманітності незвичайних свіжих смаків вони придбали популярність далеко за межами Грузії. Грузинські соуси нічим не нагадують європейські – ні по складу, ні за технологією приготування, засновані на натуральних фруктових пюре і соках, горіхах і овочевих пастах.

Одним з секретів і дивовижних особливостей кавказької кухні є те, що один і той же соус можна використовувати в поєднанні з різними продуктами, одержуючи при цьому різні страви і підкреслюючи їх смак вишуканими відтінками — пряними, гострими, терпко-кислими.

Сацебелі – один з найважливіших для грузинської кухні соусів, основа всіх основ. І це цілком логічно, оскільки «сацебелі» в перекладі з грузинського означає саме «соус». Готують його із стиглих помідорів, щедро приправлених кінзою і кропом. Потім в томатну суміш додаються коріандр, омбало, уцхо-сунелі, блакитний пажітник. До цих спецій можна додати ще базилік, майоран, червону паприку, а в деяких рецептах Сацебелі можна знайти і болгарський перець.

Не менш почесне місце в грузинській кухні займають соуси Ткемалі, які готують з плодів дикорослого сливового дерева. На смак плоди ткемалі – кислі, для любителів пікантного смаку. При додаванні в ткемаліве пюре різних спецій, прянощів, трав і зелені регулюється гострота, кислота і солодкість.

Найвишуканішим визнаний соус Наршараб. У перекладі з азербайджанської «нар» — гранат, «шараб» — вино. За кольором і консистенцією наршараб дійсно нагадує густе червоне вино, а його терпкий, трохи солодкуватий смак  здатний підкорити серце будь-якого гурмана.