8 причин спробувати перепелині яйця

Що корисного в перепелиних яйцях, чим вони відрізняються від курячих? Подробиці і рецепти – в нашому матеріалі.

1. Більше вітамінів

Перепелині яйця – справжня біологічно активна добавка, повна вітамінів. Не дивлячись на свій крихітний розмір (вага одного яйця всього 10-12 г), перепелині яйця дадуть фору курячим за вмістом вітамінів та інших корисних речовин: вітаміну А в них більше в 2,5 рази, В1 – в 2,8 і В2 – в 2,2 разу. Крім цього, вітамін D знаходиться в активній формі, перешкоджаючи розвитку рахіту у дітей.
2. Більше мікроелементів

Перепелине яйце в 5 разів менше курячого, і при цьому в ньому в 5 разів вище рівень фосфору, калію і заліза. Фосфор сприяє розумовому розвитку. Тому в Японії вже давно кожен школяр одержує на обід обов’язкові два перепелині яйця. У цьому дієтичному продукті багато міді, кобальту, нікотинової кислоти і незамінні амінокислоти. Тірозін, наприклад, відповідає за здоровий колір шкіри, тому перепелині яйця використовують навіть в косметичній промисловості. Завдяки високому вмісту лецитину вживання сирих яєць сприяє зниженню рівня холестерину в крові.

Крім того, завдяки фосфору, перепелине яйце визнане хорошим стимулятором потенції. На думку болгарських вчених, воно перевершує по ефективності віагру.

3. Володіють лікувальними властивостями

Цей дієтичний продукт володіє антибактеріальним і іммуномодулюючими властивостями, так що якщо вас замучили часті простуди – візьміть за правило їсти на сніданок перепелині яйця. Їх рекомендується вживати людям, страждаючим анемією, сильними головними болями, бронхіальною астмою, гастритом. Вживання перепелиних яєць нормалізує тиск і покращує травлення. Але в першу чергу, цей продукт рекомендований дітям, ослабленим людям і вагітним.

4. Ризик сальмонельозу мінімальний

Це викликано тим, що у перепелиних яєць дуже міцна підшкорлупна оболонка і невеликі дихальні отвори в шкаралупі, які запобігають проникненню всередину хвороботворних бактерій. Але найголовніше – завдяки високій температурі тіла (+42°С) перепелиці самі по собі стійкі до інфекцій.

5. Не викликають алергії

На відміну від курячих, яйця перепелиць не викликають алергію ні у дітей, ні у дорослих. Навпаки, присутній в них білок овомукоїд здатний пригнічувати алергічні реакції, тому на основі перепелиних яєць виготовляється медичний препарат – овомукоїдний екстракт – використовуваний для лікування алергії.

6. Виводять радіонукліди

Перепелині яйця підвищують стійкість організму до радіації і сприяють виведенню радіонуклідів. Не дарма лікарі рекомендують їсти перепелині яйця людям, що піддалися радіоактивному опромінюванню і що живуть в екологічно несприятливих зонах, а також в крупних містах (де фоновий рівень радіації часто підвищений).

7. Смачніше за курячих

Яйця перепелиць вважаються найсмачнішими серед яєць сільськогосподарського птаха. Їдять їх печеними, вареними, сирими, смаженими, маринованими. Використовують для приготування омлетів, майонезу, салатів, для прикраси страв. Завдяки «нестандартним» розмірам і незвичайному строкатому забарвленню діти їдять їх більш охоче, ніж курячі. З варених перепелиних яєць виходить привабливий холодець на овочевому бульйоні.

8. Корисна шкаралупа

Крихка шкаралупи перепелиних яєць є джерелом легкозасвоюваних кальцію і ще 26 елементів, серед них: мідь, фтор, залізо, марганець, молібден, фосфор, сірка, цинк, кремній. Особливо цінними є кремній і молібден – наша повсякденна їжа вкрай бідна цими елементами, а вони абсолютно необхідні для нормального протікання біохімічних реакцій в організмі. Отже медики рекомендують не викидати шкаралупу, а подрібнювати її і додавати в домашні страви. Таке лікування не тільки надзвичайно ефективне, воно також не має побічних ефектів і ризику передозування.

Be the first to comment on "8 причин спробувати перепелині яйця"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*