Вчені Оксфордського університету довели, що заміна звичайної солі замінником знижує кров’яний тиск та зменшує ризик небезпечних для життя серцево-судинних захворювань, інсульту та смерті. Результати наукової роботи опубліковані у журналі Heart.

Дослідники проаналізували результати клінічного випробування за участю майже 32 тисяч осіб, які замість звичайної солі вживали хлорид калію. Виявилося, що замінник знижував артеріальний тиск у всіх добровольців незалежно від регіону, віку, статі, ваги та супутніх факторів, пов’язаних з артеріальним тиском. При цьому жодних небажаних побічних ефектів не виявлено.

Перехід на замінник солі знижує ризик серцевого нападу, інсульту та передчасної смерті на 11 відсотків. Ризик хронічних серцево-судинних захворювань зменшувався на 13 відсотків.

Аналогічні результати були отримані у дослідженні минулого року, у якому взяли участь понад 20 тисяч осіб із високим кров’яним тиском із 600 китайських поселень. Однак залишалося незрозумілим, чи будуть переваги замінників солі такими ж і в інших частинах світу.

от admin