Вчені з Інституту харчових та сільськогосподарських наук Університету Флориди знайшли новий тип цукрозамінників у цитрусових. Результати роботи описані в Journal of Agricultural and Food Chemistry.

Сучасні натуральні і низькокалорійні підсолоджувачі мають специфічний післясмак. В даний час існує лише шість синтетичних і два натуральні замінники цукру, схвалених FDA (Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів та лікарських препаратів). Розроблена технологія відкриє нові можливості для харчової промисловості із збереженням солодкого смаку та відсутністю калорій.

У ході дослідження фахівці виділили 11 сортів цитрусових, у яких було знайдено вісім сполук, що підвищують насолоду. Серед них виявилися: UF 914 (гібрид грейпфрута), а також EV-2 та OLL-20 (солодкі апельсини) та мандарини Sugar Belle, Bingo, 13-51, 18A-4-46, 18A-9-39, 18A-10 -38. Попередні випробування показали, що ефективність смакових метаболітів може бути вдосконалена.

У вересні 2021 року американські вчені заявили, що напої із вмістом цукрозамінника сукралози можуть посилювати апетит та почуття голоду у жінок та людей з ожирінням.

от admin