Лікар і фахівець зі зниження ваги клініки Павло Ісанбаєв порадив росіянам вживати продукти, багаті залізом. Фахівець також розповів, з чим слід поєднувати такі інгредієнти, повідомляє РІА Новини.

На думку лікаря, існує вісім продуктів з найвищим вмістом заліза. Серед них м’ясо, яйця, а також субпродукти – зокрема, печінку і кров’яні ковбаски. При цьому залізо в м’ясі фахівець назвав найбільш біодоступним, оскільки організм засвоює його легше.

Ісанбаєв також перерахував рослинні продукти з високим вмістом заліза: це бобові, шпинат, а також гречана, ячна і вівсяна крупи. З них організм забере від двох до 12 відсотків речовини, тому веганам складніше отримувати його тільки з продуктів харчування.

Також перешкоджають засвоєнню заліза вуглеводні продукти, велика кількість клітковини, багата на поліфеноли їжа (горіхи і кави, наприклад), а також продукти з вмістом фітатів і антиживильних речовин (бобові, крупи). При бажанні з’їсти м’ясо з гречкою, крупу слід заздалегідь замочити перед варінням, щоб організму стало легше отримати корисну речовину.

«Не менш важливо здоров’я шлунково-кишкового тракту і стан тіла в цілому: будь-які вогнища запалення в організмі, починаючи з карієсу і закінчуючи новоутвореннями, підвищують витрата заліза. Тому його запаси регулярно виснажуються. І якщо у людини дефіцит заліза при його адекватному харчуванні (або навіть медикаментозному заповненні), то є сенс проводити консультації з лікарем і комплексно перевірити організм», – уклав Ісанбаєв.

от admin