Японська кухня увійшла в список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Як повідомляє Kyodo News, рішення про включення японської національної кулінарії і її традицій в перелік було прийнято на конференції.

У четвер прем’єр-міністр Сіндзо Абе заявив, що Японія пишається такою честю і зазначив, що включення в список ЮНЕСКО допоможе місцевій кухні розвиватися, а також приверне до неї ще більшу увагу з боку іноземців. Крім того, Японія висловила сподівання на те, що молоде покоління жителів країни почне уважніше ставитися до національних гастрономічних традицій.

ЮНЕСКО відзначило японську кухню як кулінарний феномен з багатою історією. Члени організації особливо виділили застільні традиції японців, пов’язані з наданням переваги натуральних продуктів, що піддаються мінімальній обробці, а також особливий святковий (зокрема, новорічний) стіл. Крім того, увагу було звернуто і на такі продукти, як рис, риба, овочі і дикорослі плоди і трави.

Крім японської кухні в список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО були включені і інші явища, пов’язані з кулінарією. Так, в 2013 році перелік поповнили традиція вживання турецької кави, грузинський метод виготовлення вина, середземноморська дієта Кіпру, Хорватії, Португалії (раніше в список увійшла дієта Іспанії, Італії, Греції та Марокко), і приготування і вживання в їжу південнокорейської капусти кімчі.

Кілька років тому в список ЮНЕСКО увійшли мексиканська кухня, а також виготовлення хорватських пряників, французьке застілля, середземноморська дієта і турецька трапеза кешкек.

от admin