Для збереження здоров’я кишечника необхідно вживати овочі та фрукти, багаті на клітковину: вони активізують роботу всієї травної системи. Про це у розмові з АГН “Москва” розповіла лікар-гастроентеролог, кандидат медичних наук, асистент кафедри факультетської терапії Першого Московського державного медичного університету імені Сєченова Марія Ісайкіна.

Продуктами з найбільшим запасом клітковини фахівець назвала банан, сливу, чорну смородину, грушу, яблуко, моркву, капусту, буряк, гарбуз та листову зелень. Вона порадила їсти їх у свіжому вигляді, а при загостренні хвороб шлунка після термічної обробки.

“Вони перетравлюються довго і при цьому благотворно позначаються на травній системі, активізують моторику шлунка і кишки, допомагають виводити з організму продукти метаболізму, уповільнюють швидкість всмоктування цукру в кров, підвищують чутливість до інсуліну”, – пояснила Ісайкіна.

Також вона вказала на продукти, які негативно впливають на роботу кишечника: жирна їжа зі спеціями, копчені страви, фастфуд, алкоголь, газовані солодкі напої та консерванти.

от admin