Названо улюблені продукти найстарішої у світі спортсменки Іди Кілінг, яка дожила до 106 років. Своїм довголіттям американка була завдячує спорту та овочевій дієті, розповіло видання Eat This, Not That (ETNT).

Шеллі Кілінг, дочка спортсменки, яка померла в 2021 році, розповіла в інтерв’ю Women’s Running, що мати в похилому віці для підтримки активності багато рухалася і щодня їла овочі та фрукти.

«Вона любила овочеві страви, пила овочеві та фруктові соки. У її меню було небагато м’яса. Її організм працював чудово», – розповіла дочка спортсменки. Вона зізналася, що сама привела матір у спорт, коли та страждала від депресії через втрату чоловіка та двох синів. «Вона дуже здивувалася, коли побачила мене з кросівками, – згадала Шеллі. — Але я й подумати не могла, що вона так захопиться бігом у зрілому віці».

Іда Кілінг була рекордсменкою у вікових групах від 95 до 99 та від 100 до 104 років. У 2017 році літня бігунка зламала стегнову кістку, перенесла операцію та реабілітацію. Цілком видужавши, вона вирішила знову бігати. У 2018 році Кілінг у 102 році встановила черговий рекорд.

Користь овочів та фруктів підтверджують наукові роботи. Дослідники з університету Дрекселя в США довели, що довгі прогулянки та заняття спортом на відкритому повітрі змушують людей переглянути свій спосіб життя, ставлення до природи та своє меню.

У ході дослідження також з’ясували, що овочеві та фруктові дієти допомагають знизити артеріальний тиск та мінімізують ризик виникнення інсульту та серцевих захворювань, запобігають деяким видам раку, проблемам із травленням та зором.

от admin