Брокколі запобігає руйнуванню суглобів — Диетическая кухня

Брокколі запобігає руйнуванню суглобів

Рослинний компонент, що міститься в капусті брокколі, може допомогти запобігти більшості форм артриту або полегшити перебіг хвороби, встановили учені з Великобританії.

Остеоартритом — дегенеративним захворюванням хрящової тканини суглобів — у Великобританії страждають понад 8,5 мільйонів осіб. У 2011 році в країні було проведено понад145 тисяч операцій по заміні колінних і тазостегнових суглобів , говориться в прес-релізі Університету Східної Англії у Великобританії (University of East Anglia). Як правило, розвитку хвороби сприяє зайва вага і загальне старіння організму. Ліків від неї, окрім болезаспокійливих препаратів, в даний час немає.

Речовина сульфорафан міститься в овочах сімейства хрестоцвітних, в брюссельській і білокочанній капусті, а в найбільших концентраціях — у брокколі. Раніше були встановлені антиракові і протизапальні властивості цієї органічної сполуки.

Провівши експерименти на мишах, а також лабораторні дослідження з використанням клітин хряща людини і клітин хрящової тканини корів, дослідники виявили що, сульфорафан блокує ферменти, які викликають руйнування суглоба.

В даний час учені з Школи біологічних наук при Університеті Східної Англії і Норвічськоїї медичної школи (Norwich Medical School) почали клінічні дослідження на невеликій групі пацієнтів з остеоартритом, яким має відбутися операція із заміни колінного суглоба. Половина з 40 пацієнтів впродовж двох тижнів одержуватиме «супер брокколі» — спеціально вирощений овоч з високим вмістом сульфорафана. Після операції дослідники вивчатимуть, чи змінився метаболізм у суглобових тканинах.

«Ми хочемо подивитися, як це працює на людях. В умовах, коли немає ліків, дієта могла б стати безпечною альтернативою», — говорить провідний дослідник, доктор Ян Кларк (Ian Clark) з Університету Східної Англії.