Дієта по групі крові визнана даремною — Диетическая кухня

Дієта по групі крові визнана даремною

Багато жінок і дівчата у спробах скинути пару-трійку зайвих кіло прагнуть дотримуватися дієти. І різновидів дієт на сьогодні предосить. Дієта Аткінса, кремлівська, по групі крові. Але річ у тому, що не всі дієти ефективні. І за останніми даними, саме дієта по групі крові не має ніяких наукових обгрунтувань.

За теорією американського лікаря-натуролога Пітера Д’Адамо (Peter D’Adamo), всі продукти харчування поділяються на корисні, нейтральні і шкідливі для людського організму залежно від його групи крові. Оскільки дієта, яка визначається за групою крові, нерозривно пов’язана з клітинною будовою конкретного організму, то однакові продукти для різних груп крові забезпечать одній людині втрату ваги, а людині з кров’ю іншої групи — приріст. Така теорія стала достатньо популярною за останнє десятиліття, а книга Д’Адамо Eat Right 4 Your Type («Харчуйся правильно згідно з групою крові») входить у список бестселерів з тиражем понад 7 мільйонів копій.

Проте днями бельгійські дослідники заявили, що теорія Д’Адамо не працює. Аналіз наукової літератури (1415 статей) дозволив виявити тільки одне авторитетне дослідження, яке було побічно пов’язаней з цією проблемою. Воно розповідало про дієти з низьким вмістом жиру і їх впливом на холестерин у людей з різною групою крові.

Більше про дієти можна прочитати на сторінці http://womendaily.net/zhenskaja-krasota/po-oblichchyu-mozhna-viznachiti-na-yakij-diyeti-sidit-oxochij-sxudnuti.html

Керівник дослідження доктор Філіп Вандекеркхов (Philippe Vandekerckhove) відзначив, що у більшості своїй люди сідають на дієту по групі крові, не пройшовши попередньої консультації у фахівця і, як наслідок, не можуть об’єктивно оцінити результат. Він закликав публіку не захоплюватися даремною з науковою точкою зору теорією. А щоб схуднути, просто постаратися забезпечити собі здоровий, збалансований раціон.