Дієтичні рецепти — правильне харчування щодня

Дієтичні рецепти - правильне харчування щодняПри словосполученні «дієтичні рецепти» ми з легкістю представляємо дві картинки. На першій – хворі, ті, кому дієти показані для лікування шлунку, кишечника, печінки. Звичайно тут же представляються бліді супчики і рідкі позбавлені смаку кашки. На другій картинці «дієтичне харчування» викликає в нашій уяві образи панянок, що худнуть і мріють про «струнку фігуру до літа» або пару скинутих кілограмів. І тут вже перед нами предстають сцени сніданку з одного яблука або обіду з тертої моркви і води.

Таким чином, дієтичне харчування в нашому уявленні – це крайній, драконівський захід і в той же час якась панацея, яка повинна прийти на зміну смачної, але жирній і надмірній їжі, довго і болісно виправляючи наші фігури, що обпливли, і хворі травні тракти. Проте якщо задуматися, дієтичні страви можуть стати не екстреною допомогою, а нормою нашого харчування, працюючи не як ліки, а як профілактика ожиріння і хвороб. Фактично дієтичне харчування – це не екстремальна їжа, а лише вид здорового харчування.

Постійте – скажете ви, — але ж дієтичне харчування – це не смачно. Дозвольте з вами не погодитися. Ті бліді і ріденькі страви і куці пара яблучок, які звичайно малює ваша уява, це лише стереотип, який раз і назавжди псує відносини між людиною і дієтичним харчуванням. А в той же час, рецепти дієтичного харчування – це обширна область кулінарії, де трудилося і трудиться немало відмінних кухарів. Навіть сам вид цієї їжі святковий і радісний – адже фрукти і овочі, які займають серед дієтичних продуктів видне місце, можуть «прикрасити» вашу страву, але не талію зайвими кілограмами. Та і невелика кількість продуктів, які застосовуються в дієтичному харчуванні, — лише міф. Насправді, дієтичних продуктів не так вже і мало, до того ж важливий і спосіб їх приготування.

До речі, про способи приготування: крім звичних і добре знайомих нам варива і жаріння існує немало інших, покликаних зберігати користь продуктів, такі як бланширування, приготовання на пару, які активно використовують при створенні дієтичних страв. Таким чином, дієтичне харчування – це спосіб зробити наше меню різноманітним.

Be the first to comment on "Дієтичні рецепти — правильне харчування щодня"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*