Основні принципи дієтичного харчування

Основні принципи дієтичного харчуванняЯкі основні принципи дієтичного харчування?

Перший і найважливіший: людина повинна одержувати всі необхідні їй в день живильні елементи. Якщо у людини немає особистого лікаря дієтолога, то їй самій слід турбуватися підрахунком живильних речовин, що містяться у вибраній страві, і доповнити свій стіл тим, чого не вистачає. Не потрібно морити себе, поїдаючи, наприклад, тільки шоколад або тільки яблука. Навіть якщо хочеться схуднути, краще розрахувати необхідну порцію і не перевищувати її, ніж викинути зі свого меню корисні елементи. За таке схуднення організм спасибі не скаже!

По-друге, важливо замислюватися не тільки над тим, скільки елементів у вибраній їжі, але і як прийме їх організм конкретної людини.

Від індивідуальних особливостей організму залежить і спосіб приготування продуктів, і вибір їх самих.

По-третє, важливо, ви не повірите, які продукти на смак, яка їх температура і консистенція. Задоволення від їжі, здатність людини її легко переварювати і не обпектися в процесі прийому – теж важливі пункти, які слід враховувати.

Ще один важливий момент – виключення надмірної їжі. Навіть сама яка там не є дієтична страва, якою людина вирішить обжертися стає незмінно шкідливою для організму. Як мовиться, все добре в міру, тому важливо розуміти, що краще, коли в денному раціоні часта їда, але з невеликою її кількістю, ніж навпаки. Та і пару розвантажувальних днів зовсім не зашкодить. Крім того, всі добре пам’ятають, що їсти після шести — шкода для організму, як втім, і несистемне харчування.

Куди краще, якщо їсти ви будете щодня в один і той же час, привчаючи свій організм до вдумливих і регулярних внутрішніх процесів. І ще одним важливим чинником стає здатність враховувати національні особливості звичної кухні – це розумно як з медичної, так і з фінансової сторони, адже екзотичні страви обійдуться в копієчку, а корисними можуть не виявитися.

Якщо уважно придивитися до цих принципів, то можна відмітити, що всі вони по суті можуть характеризувати не тільки дієтичне, але і здорове харчування взагалі. Слідуючи цим принципам, людина в змозі значно допомогти своєму травному тракту, а значить організму в цілому.

Проте зовсім не обов’язково тут і зараз переходити із звичної їжі на дієтичну кухню, мучаючи себе незвичними рецептами, смаками і продуктами. Чом би не перетворити дієтичну кухню на часте задоволення, яке принесе користь і може зіграти роль якраз тих самих «розвантажень», про які мовилося вище? Чом би не захопити свій шлунок кулінарним експериментом, який внесе у ваше життя елементи різноманітності, відверне від страв, що набили оскому, радуючи господиню новими прийомами кулінарії? Чому не зробити дієтичні страви елементами свята в житті, підносячи нові незвичні і корисні страви як сюрприз своїй сім’ї і друзям? Дієтичні рецепти – це підмога для будь-кого, хто любить проводити час на кухні і хоче збагатити свій арсенал приготованих страв чимось свіжим і в той же час корисним.

 

Be the first to comment on "Основні принципи дієтичного харчування"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*