Китайська мережа кав’ярень Luckin Coffee виручила 778 мільйонів доларів від продажу акцій і розміщення облігацій. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, близькі до компанії. Мережа кинула виклик американському конкуренту Starbucks.

Акції продавалися 42 долара за штуку, що дозволило залучити 378 мільйонів доларів. Решта 400 мільйонів доларів компанія отримала від продажу облігацій.

Виручені кошти Luckin Coffee має намір вкласти у відкриття нових кав’ярень в рамках боротьби з домінуванням американської Starbucks в Китаї. На кінець вересня 2019 року під брендом китайської мережі працювали 3680 кав’ярень – це в два рази більше, ніж у вересні 2018 року. Starbucks ж має намір довести число своїх точок в КНР до 4200 до початку 2020 року.

Luckin Coffee в травні 2019 роки провела IPO (перше публічне розміщення акцій – прим. «Лента.Ру») на американській біржі NASDAQ. В ході розміщення мережу планувала залучити до 800 мільйонів доларів США, а залучила 645 мільйонів доларів.

Luckin Coffee стала однією з небагатьох китайських компаній, які провели вдале розміщення акцій США в 2019 році. З моменту розміщення їх ціна майже потроїлася. Після оголошення про нову продажу акцій і облігацій ціна зросла ще на 26 відсотків.

Китайські компанії, які провели IPO в США в 2018 році, в цілому залучили 4,3 мільярда доларів протягом першого року торгів. Цей результат був досягнутий на тлі загострення торгової війни США і Китаю. В ході конфлікту влітку 2018 року Китай та США ввели в відношенні один до одного підвищені торгові мита.

Китайська мережа кав’ярень Luckin Coffee заснована в Пекіні в 2017 році. Майже всі її торгові точки – це невеликі кіоски. На їхньому сайті можна замовити доставку кави або оформити послугу самовивозу, пише КуПол.

от admin