М’ясо проти риби

Середземноморська дієта дуже змінилася. Чи в кращий бік?

Учені з університету Валенсії, аналізуючи раціон населення Іспанії, дійшли висновку, що кількість серцево-судинних захворювань, що збільшується, може бути пов’язана з особливостями сучасної середземноморської дієти. Як виявилося, вона давно вже далека від ідеалу здорового харчування!

Статистика показує, що в останні десятиліття навіть ті іспанці, що прагнуть дотримуватися принципів здорового харчування, почали вживати дуже мало риби і дуже багато м’яса. Спостереження за 945 респондентами у віці від 55 років показало, що м’ясо в їх раціоні було присутнє практично щодня – в два рази частіше, ніж рекомендують дієтологи. М’ясоїдами виявилися і 20-35-річні, причому деякі (переважно чоловіки) із задоволенням їли його і два-три рази на день! Як припускають учені, в цьому може бути частково винувато захоплення новомодними білковими дієтами, за багатьма з яких пропонується вживати значну кількість телятини-гриль.

Щоб білок міг повністю засвоїтися, його загальна кількість не повинна перевищувати 110-120 г на добу. За одну їду людина здатна засвоїти 30-40 г чистого білка (це, наприклад, шматок курки розміром з півдолоні). Будь-яка білкова дієта небезпечна тим, що надлишок м’яса в раціоні приводить до виникнення токсичних продуктів неповного розпаду білка, порушується обмін солей, що сприяє розвитку подагри.

Лікарі нагадують, що червоне м’ясо багате сатурованими (насиченими) жирами, які є однією з причин набору ваги, ожиріння, виникнення гіпертонічної хвороби, діабету і підвищення ризику серцево-судинних захворювань. От чому його не рекомендують вживати часто. До речі, як показало дослідження, жінки відрізнялися здоровішими звичками – вони частіше за чоловіків вважали за краще червоному м’ясу біле (в першу чергу курку і індичку), в якому шкідливих жирів менше. Рибою, що є ідеальним джерелом корисних жирів, представники обох статей не особливо захоплювалися, в порівнянні з м’ясом, однаково – страви з них виявлялися на столах респондентів всього від двох до чотирьох разів на тиждень. І це при тому, що в країні продається величезна кількість свіжозловленої морської риби! Для порівняння: у «неморських» країнах, за різними даними, рибу їдять в середньому раз на тиждень, а то і рідше.

А тим часом, як показують результати наукових досліджень, поліненасичені жирні кислоти, якими така багата риба, сприяють значному зменшенню ризику виникнення різних проблем із здоров’ям, включаючи діабет і цілу низку серцево-судинних захворювань. Крім того, морська риба багата фосфором, йодом та іншими найважливішими для нашого здоров’я мікроелементами. Засвоюється вона теж краще від м’яса – тому навіть її жирні сорти (наприклад, скумбрія) кращі, ніж м’ясо середньої жирності. Пам’ятайте про це, відправляючись в магазин або роздумуючи, що приготувати на обід, радить кулінарний сайт http://profkitchen.org/.

Be the first to comment on "М’ясо проти риби"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*