Риба і морепродукти

Прісновода риба легко і швидко засвоюється і є незамінним продуктом дієтичного хаарчування. Вона корисна при захворюваннях серця, гастриті і виразці шлунку, містить кальцій і фосфор.

АЛЕ:

Морська риба може містити багато шкідливих речовин.

Річкова риба викликає алергію, майже не містить йоду, марганцю, міді, фтору, часто є джерелом гельмінтозу.

Риба всмоктує в себе всі мікроелементи, які є у воді. Проте не варто забувати, що серед мікроелементів як корисні, так і шкідливі для нашого організму! І в морській воді різних речовин більше, ніж у річковій.

Дієтологи лише недавно звернули увагу на мікроелементи – і відкриття були багато в чому невтішні. Як бути: не є рибу або вибирати конкретні рибні продукти?

Як визначити якість риби? Є декілька основних правил: звертайте увагу на виробника. Друга ознака – колір риби: він повинен бути природним. Також, завжди звертайте увагу на текстуру риби і запах: наприклад, сьомга повинна пахнути свіжим огірком або просто морем. Якщо риба має неправильну форму – її краще не брати. Безпечніше брати заморожену рибу, ніж охолоджену.

Вся риба ділиться на декілька класів за жирністю. Минтай, тріска – ось риби нежирних сортів. А ось печінка тріски, навпаки, – це джерело риб’ячого жиру.

Be the first to comment on "Риба і морепродукти"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*