Здорове харчування часто призводить до нездорових наслідків — Диетическая кухня

Здорове харчування часто призводить до нездорових наслідків

Мільйони людей сьогодні хочуть правильно харчуватися. Тим часом медики впевнені в тому, що дієти часто призводять до нездорових наслідків, зокрема, до орторексії — порушення процесу травлення і постійного прагнення споживати лише здорову їжу, відзначає dietolog.com.ua.

Орторексія не належить до захворювань, але фахівцями цей термін часто використовується при описі харчових розладів. За їх даними 10-15 відсотків людей, які страждають від харчової алергії, можуть довести свій організм до важкої форми розлади. При орторексії люди вибирають для себе їжу, виходячи лише з її «корисності», отриманою з сумнівних джерел, таких як книги та інтернет. А «шкідливих» продуктів вони починають боятися. Такі люди і оточуючих оцінюють тільки з точки зору правильності або неправильності їх живлення.

Різноманітні оригінальні дієти не приносять в організм людини всього необхідного для його правильного функціонування і призводять до проблем зі здоров’ям. Багато удаються до них не для того, щоб знизити масу тіла, а для збереження здоров’я, що може створити для організму екстремальні умови. Пацієнти з такими розладами травлення проходять лікування, схоже з лікуванням неврозів нав’язливих станів. Джерела